Státní hrad Bouzov

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 60 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Romantický hrad v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka.

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Hrad je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1895-1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech – zahájení a ukončení sezóny, vernisáže výstav, hradní jarmark a karneval apod.

  Magické kouzlo hradu jej trvale činí vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb. Svoji roli si také zahrál v mnoha pohádkách a historických filmech. Bouzov nabízí k pronájmu velké množství rozmanitých  interiérů - sálů, síní a nádvoří.

Kontakt:

Státní hrad Bouzov

Bouzov 8, 78325

Pokladna a rezervace

tel.: 775 888 960

rezervace.bouzov@npu.cz


Tipy na výlet

Multimediální expozice závodu do vrchu Ecce Homo.

Bývalý klášter založený Albertem II. ze Šternberka.

Renesanční zámek pod vrcholky Jeseníků.