Otevření prohlídkových okruhů s průvodcem pro návštěvníky

O úterý 1. 6. 2021 obnovuje státní hrad Šternberk prohlídky základních okruhů s průvodcem.

Po částečném zpřístupnění prostor hradu Šternberk z poloviny května nám aktuální pandemická situace konečně dovolí otevřít kompletní vnitřní prostory. Rádi proto oznamujeme, že od úterý 1. 6. 2021 obnovujeme prohlídky s průvodcem na základních prohlídkových trasách. 

Přístupné budou oba základní okruhy „Šlechtické reprezentační prostory“ a „Život na šlechtickém sídle“ denně mimo pondělí vždy od 10 do 16 hodin. Prohlídku doprovodí výklad našich průvodců. V rámci obou okruhů se můžete těšit na novinky v expozicích. V rámci návštěvy hradu je nutné dodržovat aktuální hygienická nařízení, především zakrytí dýchacích cest, použití desinfekce u vstupu do pokladny a dodržování rozestupů. Prohlídky s průvodcem jsou umožněny pro skupiny do 9 osob. Nikdo z návštěvníků nesmí vykazovat klinické příznaky onemocnění COVID 19. Aktuální podmínky návštěvy hradu jsou uvedené na našem webu www.hrad-sternberk.cz.   

Přístupná bude rovněž expozice „Liechtensteinská dominia střední Moravy“ věnovaná činnosti posledních majitelů hradu Šternberk, rodu Liechtensteinů, na které probíhají individuální prohlídky bez průvodce.

Těšíme se na vás od úterý 1. 6. 2021 při obnovených prohlídkách hradu Šternberk.