Mezinárodní den památek 2019 na hradě Šternberk

Netradiční prohlídka

  • Šternberk ()
  • 13. 4. 2019
  • 10.00–16.00
  • 150 Kč / 110 Kč / 400 Kč

V dubnu slavíme MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK. Státní hrad Šternberk je pravidelně zapojen do této celonárodní akce a pro návštěvníky všech generací připravuje zajímavý program.

V sobotu 13. 4. 2019 se uskuteční speciální komentované prohlídky s restaurátory.  V prostorách hradu budou mimo průvodců připraveni odborníci, kteří návštěvníky seznámí s tajemstvím obnovy historického mobiliáře.  Výklad bude zaměřen na historický nábytek, vitráže, kachlová kamna či technická zařízení. Návštěvníci tak uvidí konkrétní výsledky práce restaurátorů na mobiliáři hradu Šternberk.

Prohlídky budou pro tento den exkluzivně rozšířeny o okruh „Od kuchyně po půdu“, který představí návštěvníkům technické zázemí hradu Šternberk. Součástí bude prohlídka jídelního a osobního výtahu, jednoho z technických skvostů našeho hradu. Dále prostory pro služebnictvo i pokoje bývalých pánů hradu, přes které se návštěvníci postupně dostanou až na půdu, kde čeká funkční strojovna výtahu a prohlídka rozlehlých půdních prostor. Na závěr okruh zavede návštěvníky do nově zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně, která byla „provozním srdcem" každého šlechtického sídla. Kuchyně prošla generální rekonstrukcí včetně restaurátorských oprav kachlových kamen, grilu, obkladů a dlažeb. Okruh je fyzicky náročný, proto doporučujeme zvážit návštěvu osobám s omezenou hybností a malým dětem do 6 let

Na návštěvníky čeká po celý den sleva na vstupné do hradu. Za cenu základního okruhu absolvují návštěvníci navíc zdarma i technický okruh „Od kuchyně po půdu“. Za vstupné zaplatí dospělé osoby 150 Kč, děti do 18 let, studenti a senioři 110 Kč a rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a tři děti činí 400 Kč. Hrad Šternberk bude otevřen od 10 do 16 hodin, kdy začíná poslední prohlídka.

Mezinárodní den památek nabízí zajímavý program v sobotu 13. dubna 2019. Těšíme se na vaši návštěvu.

Vstupné:

  • základní – 150 Kč
  • snížené – 110 Kč
  • rodinné – 400 Kč
  • Technický okruh zdarma