Mezinárodní den památek 2017 na hradě Šternberk

Netradiční prohlídka

  • Šternberk ()
  • 22. 4. 2017
  • 10.00–16.00
  • 110 Kč / 80 Kč / 300 Kč

V dubnu slavíme MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK. Státní hrad Šternberk připravuje u této příležitosti zajímavý víkendový program pro návštěvníky všech generací.

V sobotu 22. 4. 2017 budou připravené speciální komentované prohlídky hradu s restaurátory.  V prostorách hradu budou mimo průvodců připraveni odborníci, kteří návštěvníky seznámí s tajemstvím obnovy historického mobiliáře.  Výklad bude zaměřen na historický nábytek, vitráže, kachlová kamna a technická zařízení – osobní výtah. Osobní výtah posledních majitelů hradu Šternberk prošel generální rekonstrukcí včetně strojovny. Návštěvníci tak uvidí konkrétní výsledky práce restaurátorů na mobiliáři hradu Šternberk. V rámci prohlídek uvidí návštěvníci i prostory zrekonstruované půdy.

Na návštěvníky čeká tento den sleva na vstupné do hradu. Za cenu základního okruhu budou moci shlédnout velký okruh „Celým hradem – Liechtensteinské sbírky a zaniklá šlechtická sídla“. Za vstupné zaplatí dospělé osoby 110 Kč, děti do 18 let, studenti a senioři 80 Kč a rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a tři děti činí 300 Kč. Hrad Šternberk bude otevřen od 10 do 16 hodin, kdy začíná poslední prohlídka.