Dětský vánoční jarmark na hradě Šternberk

Pro děti

Hrad Šternberk již tradičně otevírá své brány i v období adventu a vánoc. Podobně jako v předešlých letech připravujeme bohatý a pestrý program pro všechny věkové generace.

Vrcholem adventu na hradě Šternberk bude tradiční DĚTSKÝ VÁNOČNÍ JARMARK, který se uskuteční v sobotu 1. 12. 2018. Začátek je naplánován na 10 a konec na 16 hodin.

Připraveny budou tvořivé dílničky pro děti i rodiče zaměřené na výrobu vánočních ozdob a dekorací, svícnů, svíček, malování na sklo, zdobení perníčků a mnoho dalších aktivit. Program ve vnitřních prostorách hradu doplní dřevěný betlém v životní velikosti instalovaný na dolním nádvoří. Celý den provází program na šternberském hradě pravá vánoční nálada. Vstupné na jarmark činí 30 Kč, jednotlivé dílničky si děti hradí samostatně. V případě zakoupení vstupenky na prohlídku hradu je vstup na dětský jarmark zdarma.

Dětský jarmark doplní Vánoční prohlídky hradu Šternberk. V rámci prohlídek návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích, jak slavila Vánoce šlechta i prostý lid. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému do hradu. Poslední prohlídka hradu začíná v 15 hodin.

Přijďte si v sobotu 1. prosince vyrobit se svými dětmi vánoční dekorace na „Dětský vánoční jarmark“ a příjemně se naladit na Vánoční svátky 2018. Na vaši návštěvu v období adventu se těší vánoční hrad Šternberk.

Vstupné:

  • dětský jarmark: 30 Kč
  • tvořivé dílny se platí samostatně
  • při zakoupení vstupenky na prohlídku hradu vstup na dětský jarmark zdarma

Vánoční prohlídky hradu:

  • plné: 130 Kč
  • snížené: 90 Kč
  • rodinné: 350 Kč