Podvečerní prohlídky na hradě Šternberk

Netradiční prohlídka

  • Šternberk ()
  • 21. 7. 2018
  • 16.00–19.00
  • 180 Kč / 130 Kč / 490 Kč

sobotu 21. července 2018 se na hradě Šternberk uskuteční akce s názvem „Podvečerní kostýmované prohlídky“.

Podvečerní prohlídky nabídnou všem návštěvníkům návštěvu hradu Šternberk v odpoledním a podvečerním čase. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 16, 17,  18 a 19 hodin. Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech a jejich výklad bude zaměřen na historickou módu, stolování a život na hradech a zámcích v minulosti. Návštěvníci se dozvědí rozšířené a zajímavé informace z naší historie.

Součástí každé prohlídky bude taneční a divadelní představení skupiny historického šermu a tance BERENDAL. Vystoupení se uskuteční na nádvoří hradu a diváci mohou shlédnout příběhy „Únos rovnou u nosu“, „Když se panstvo bavilo“ či „Na útěku“. Historické příběhy doplní dobová taneční vystoupení.  

Anotace:

Únos rovnou u nosu

"Příběh o tom, jak v jednom malém panství vládne paní, a to velice spravedlivě až přísně. Známému lotrovi se to ale nelíbí, tak vymyslí plán, jak se pomstít. Jenže jak se brzy ukáže, tento zprvu geniální plán má své mouchy."

Když se panstvo bavilo

"Zatím, co se dámy věnují své ušlechtilé zábavě – tanci, pánové hodují a vypráví si, co se jim kde přihodilo.A  pokud se snad na něčem při svých hovorech neshodnou, neváhají to vyřešit rázně – mečem."

Na útěku

"Humorný příběh o tom, co se může přihodit, když taková menší skupinka utíká z bitvy. Teda pardón, oni nové vlastně neutíkali... jen takticky ustoupili. A tu bitvu neprohráli, ale jen špatně svedli. Na takové delší cestě to samozřejmě není jednoduché, zvlášť když velitel pořád jen sekýruje a k jídlu pořádně nic není. To se pak snadno stane, že dojde ke sporu."

Vstupné:

  • Plné – 180 Kč
  • Snížené – 130 Kč
  • Rodinné – 490 Kč

Začátky prohlídek:

  • 16, 17, 18 a 19 hodin

Srdečně zveme na netradiční kostýmované prohlídky hradu Šternberk doplněné historické příběhy a tance. Těšíme se na vaši návštěvu.