Podvečerní kostýmované prohlídky s hudbou na hradě Šternberk

Netradiční prohlídka

  • Šternberk ()
  • 10. 7. 2021
  • 17.00–20.00
  • 180 Kč / 140 Kč / 90 Kč

sobotu 10. července 2021 připravujeme na hradě Šternberk akci s názvem „Podvečerní kostýmované prohlídky s hudbou“.

Podvečerní prohlídky nabídnou všem zájemcům návštěvu hradu Šternberk v netradičním podvečerním čase. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 17,  18, 19 a 20 hodin.

Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech. Jejich výklad bude v určitých částech hradu zaměřen na příběhy o světcích a světicích, jejichž vyobrazení jsou vetknutá do interiérů hradu. Nevynecháme ani biblické příběhy. Návštěvníci se dozvědí rozšířené a zajímavé informace z naší historie v ojedinělém kontextu.

Součástí každé prohlídky bude hudební vystoupení v hradní kapli. Se svým repertoárem se představí Komorní duo ve složení Kristina Vaculová – flétna a Libor Janeček – kytara. Na pořadu bude především výběr z děl skladatelů baroka i klasicizmu, jako jsou J.S.Bach, B. Marcello, N. Paganini, F. Carulli, F. Molino a další.

Vstupné:

  • Plné:180 Kč
  • Snížené: 140 Kč
  • Děti 5-17 let: 90 Kč

Začátky prohlídek:

  • 17, 18, 19 a 20 hodin

Srdečně zveme na netradiční kostýmované prohlídky hradu Šternberk doplněné historické příběhy a tance. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Profesní vizitka:

Kristina Vaculová  je absolventkou brněnské konzervatoře a HF JAMU, kde studovala ve třídách MgA Boženy  Růžičkové a  prof. Václava Kunta. Svá studia dále obohatila roční stáží na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti u prof. Zoltána Gyöngyössyho. Absolvovala mistrovské kurzy u Václava Kunta, Davida Formissana, Hansgeorga Schmeissera, Felixe Renngliho, Jánose Bálinta a workshopy např. u Carine Levine, Andráse Adorjána a Roberta Winna.

Je laureátkou několika národních a mezinárodních soutěží, např. získala 2. cenu v národní soutěži konzervatoří ČR 2000, 1. cenu v  mezinárodní soutěži Concertino Praga  2001, 1. cenu na mezinárodním festivalu Anglo Czechoslovak Trust v Londýně 2005 – kategorie dřevěných nástrojů, 1. cena v národní flétnové soutěži „ In bona Fidae“ v Hlučíně 2007, 2. cenu v mezinárodní flétnové soutěži Friedricha Kuhlau v německém Uelzenu  2009 (kategorie sóĺo flétna), a tamtéž obdržela 1. cenu v kategorii flétnových trií a kvartet v r. 2011. Sólově vystoupila na mezinárodním festivalu Moravský podzim a na mezinárodním festivalu Petera Dvorského.

Jako sólistka vystoupila s našimi předními orchestry, např. SOČR v Praze,  Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc,  Filharmonie Bohuslava Martinů, Janáčkova filharmonie Ostrava, Komorní orchestr Bohuslava Martinů. Od ledna 2012 je členkou Filharmonie Brno.

Libor Janeček je absolventem brněnské konzervatoře.  V letech 1992 – 2008 účinkoval v koncertním duu INSTRUMENTAL TANDEM ( kytara - akordeon ) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly. V tomto obsazení pořídil řadu nahrávek pro Český rozhlas. V Českém rozhlase v Brně byly také nahrány 2 CD s hudbou Astora Piazzolly i dalších jihoamerických skladatelů ( Tango nuevo – debutové CD v roce 2000, Tango porteňo r. 2006 )

V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti. Spolupracuje s Vítězslavem Drápalem a Kristinou Vaculovou ( komorní duo kytara-flétna ). Vystupuje také v souboru barokní a klasické hudby  TRIO BEL CANTO (kytara – flétna – soprán) na koncertech v České republice i v zahraničí. Jako sólista působí rovněž s komorními orchestry.

Repertoár Libora Janečka zahrnuje především skladby období baroka a klasicizmu, jihoamerickou a španělskou hudbu i hudbu českých skladatelů.