Jaroslav Hutka – Vánoční koncert

Koncert

  • Zrušeno
  • Šternberk ()
  • 19. 12. 2017
  • 18.00–21.00
  • 160 Kč / 190 Kč (na místě)

Omlouváme se všem zájemcům, ale organizátor koncert zrušil z důvodu nemoci Jaroslava Hutky. Peníze za již zakoupené vstupenky vám vrátí v MIC Šternberk. Omlouváme se za komplikace.

Pro bližší informace kontaktujte organizátora koncertu:

M.P. Production
Bc. Milan Papežík
Tel. +420 605 113 270
mpproduction@post.cz

Po veleúspěšném květnovém olomouckém koncertu k 70. životnímu jubileu se Jaroslav Hutka vrací koncertovat do svého rodného kraje. Tentokrát se bude jednat o 3 exkluzivní vánoční koncerty, na kterých vedle Hutkových neznámějších písní "Náměšť" a "Havlíčku, Havle" zazní také staré a neznámé moravské posvátné a vánoční balady.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI: 160 Kč

Předprodej – MIC Šternberk / TICKETSTREAM
ticketbooking@seznam.cz
Ticketstream: http://bit.ly/2hzJxRR

Vstupenky na místě: 190 Kč

Jaroslav Hutka studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupovat s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77.

Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie.